نظر من

دیشب تا دیر وقت بیدار بودم داشتم تو نت می گشتم ببینم اینجا(ایران)چه خبره؟؟  

من یه اعتقادی داشتم و دارم اگر چه بدبینانست ولی تا حدودی داره به واقعیت بدل می شه 

 خب بذارین از اول مرور کنیم 22بهمن ماه سال 57 نظام قبلی از هم پاشید و انقلاب پیروز شد. انقلابیون متشکل از گروهها و افکار و عقاید مختلف بودند که از فردای انقلاب خودشون رو تحت احزاب معرفی کردند. 

 وقتی انقلاب شد گروه اول که مخالف انقلابیون بود حذف شد این گروه سلطنت طلبان بودند اونا یا به خارج فرار کردند یا به گوشه ای خزیدند و خودشون و تو اون هرج و مرج قایم کردند یا بزرگانش اعدام شدند.(۱) 

 هیچ کس نبود که حذف اونا رو رد بکنه همه انقلابیون مصمم به حذف این گروه بودند بعد از اینکه نوبت حکومت رسید درگیری بین خود انقلابیون شروع شد این درگیری اگر چه بیشتر نشان دهنده آزادی بود که انقلاب به ارمغان آورده بود ولی بعدها ضمینه سازحذف گروه های دیگر (اینبارخود گروه های انقلابی) شد مثل حذف طالقانی ها,شریعتمداری ها,شریعتی ها,بازرگانها,مفتح و قطب زاده ها,بنی صدرها, مطهری ها و بهشتی ها و ... .(۲)

 همه این حذفیات در دهه اول رخ داد و همه فکر می کردند بعد از یک دهه حذف دشمنانمان به آسودگی می رسیم و حالا زمان رسیدگی به کشور ولی زهی خیال باطل!  

کارگزاران در زمان هاشمی و اصلاحات واصولگرای در زمان خاتمی تشکیل شدند تا بلکم مردم تا حدی بدبینی رو نسبت به نظام تک حذبی(۳) از دست بدهند که خوب درستم بود. 

 ولی کارگزاران و اصلاحات زیادی خودشونو جدی گرفتن و اصولا یادشون رفت که برای چی تشکیل شدند و خودشون برای خودشون نظریه صادر کردند و دنگ وفنگشون زیاد شد طرفداراشونم زیاد شد . 

ولی زیاد دوام نیاورد و امسال حذف این گروهها که خودشون زمانی مقربترین افراد بودند و اصولا به فکرشون خطور نمی کرد این اتفاق براشون بیوفته در شرف وقوع هست اما باید قبول کنیم 30 سال درون نظام بودند اونها رو اونقدر ریشه دار کرده که حذفشون به این راحتی ها نیست ولی غیر ممکن هم نیست . 

اما ماجرا همینجا تموم میشه ؟جواب نه هستش تازه اول کار تنها گروه باقی مونده (اصولگرایان)در صحنه هست اونها هنوز باقی موندن و دوباره برای اینکه مردم رو به جنب و جوش بندازن و ادعای یک مملکت چند حذبی رو و آزاد رو جامعه عمل بپوشانند برای همین خواسته یا نا خواسته به دو گروه تبدیل شدند که از هم دیگه انتقاد می کنند تا بگن جو انتقاد بازه! 

 این گروه هم مانند گروهای دیگه گاهی خودشونو زیادی جدی می گیرند و فراموش می کنند که بابا دارن نمایش بازی می کنند نباید اینقدر بی محابا عمل کنند چون خودشون تصمیم گرفتند که به هم بپرند دلیل نمیشه هر کاری دوست دارن بکنن. (۴)

 ولی یه عده از این گروه ناخواسته(یعنی بدون هماهنگی قبلی)قبل از انتخابات از همه جا بی خبرخواستار پیروزی جناح مقابل خود یعنی موسوی و طرفدارانشون بودند به جای هم گروه خودشون احمدی نژاد! واینجا جایی که گروه های به وجود آمده از یک گروه واحد اختلافاتشون بالا می گیره و زیادی خودشونو جدی می گیرند درست مانند گروههای دیگه که تا حالا حذف شدن ! 

پس اعتقاد من اینه که یکی از این گروه حذف میشن و اینجا باید بگم دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره! 

 اون موقع آیا مهره ای باقی خواهد ماند که نظام بخواد دوباره با اونا بازی کنه ؟  

پ.ن: 

(۱)اونایی الان سنشون بیشتر از ۴۵ باشه روزنامه های اون زمان رو به خاطر دارن که فقط عکس اعدام شدگان رو چاپ میکردند.البته در دهه ۶۰ هم این اتفاقات افتاد 

(۲)کنار هم نوشتن این افراد به معنی این نیست که مرام یکسانی داشتند و اینکه اسم افراد رو جمع بستم منظورم  تفکرات اونا و در واقع مریدان و افراد منتصب به اونا بودند نه فقط خود اشخاص.   

(۳)از بین اون همه جناح و گروه سیاسی در۱۲ فروردین ۵۸ فقط یک حزب اسمش تو برگه رای نوشته شد اونم حزب جمهوری اسلامی بود.

(۴)یه جایی گفته بودن پریدنهای این گروه بیشتر شبیه جنجالهای روزنامه های زرد هست.

P align=center>