تو چه داری؟

تو الان نشستی و داری از پشت صفحه مانیتور این مطلب و می خونی به تو می گن آدمی زاد و گاهی هم کلمه انسان رو برات به کار می برند درسته؟! حالا تو چرا انسانی ؟؟!!
به خاطر اینکه دو دست دو پا داری؟بدنت حالت خاصی دارد؟ده انگشت دست داری ئ ده انگشت پا؟
تو هم مثل بقیه حیوانات می خوری می خوابی می شاشی راه می ری متولد شدی و روزی میمیری!اگر تفاوتی بین تو و حیوان هست شباهتی نیز هست
تو می تونی زبانی رو که خودت(اجدادت)درستش کردن رو بفهمی و بخونی وبنویسی ولی حیوانات چون نمی توانند زبان ساخته ی خودت رو بخوانند از تو جدا می شوند؟
یک بار دیگر به خودت نگاه کن دستات پاهات شکمت وبگیه اعضای بدنت و ...یک لحظه صبر کن تو یک جا از بدنت رو هنوز ندیدی و نمی تونی ببینی
صورتت یا بهتر بگم کله ات!برای اینکه بتونی کله خودت رو ببینی نیاز به آینه یا چیزی مشابه به آن داری خب آمادش کن و دوباره نگاه کن چیزهای جدیدی میبینی :چشم و گوش, مو, بینی, لب و ...همه اینها رو می دونی درسته؟!
خب یه چیز دیگه رو هم می دونی اونم اینه که تو یک مغز رو احتمالا کلی اعضای دیگه درونت داری که نمی تونی همینطوری ساده ببینیشون ولی می دونی که داری!
خی دیگه چی؟بگو ببینم تو که اینقدر به خودت فخر می کنی دیگه چه چیز داری؟تو که خودت را ارباب صاحب و اشراف تمام موجودات می دونی دیگه چه داری؟؟
فکر ,عقل, منطق چیزی که تو داری یا شایدم فکر می کنی که داری مگه فکر جزئی از تو نیست مثل ذهنت مثل عقل و ... .منطقی محدودی و متزلزل و عقلی پر اشتباه. 

آیا چیز دیگه ای هم داری؟؟
آره تو داری تو حس داری مثل بسیاری از جانوران حسی که نادیده می گیری حسی که اشک رو روی گونه هاتجاری می کنه حسی که خنده رو به لبات هدیه می کند حسی که ....حسی که با خشم جون میگیره با حسادت دنیا رو برات تاریک می کنه
احساس تو همانی است که باعث در آغوش کشیدن دوستدارانت و طرد دشمنانت می شود اما تو با حست دشمنی یا دوست؟
تو حست رو جزئی از خودت می دونی یاجدا از خودت؟آیا احساسات رو کاملا می پذیری یا بعضی رو سرکوب می کنی؟
تو انتخاب می کنی که کدام احساست بروز پیدا کند و کدامیک در گوشه ای تنگ و تاریک به فراموشی سپرده بشه؟
دیگه چه چیز داری؟چه چیز که تو را از دیگر موجودات زنده جدا می کند یا تو را به آنها شبیه تر؟
شاید بگی روح یا بعد معنوی یا...نمی دونم هر اسمی که براش داری که معتقدی فقط تو داری و یا شاید برعکس معتقدی همه موجودات زنده غیر زنده دارند(نظرات مختلفی وجود داره)
خب روح یا بعد معنوی یا ...چه کار با تو می کنند به چه کارت می آیند معتقدی فراتر از همه چیزهایی هستش که تا حالا دیدی یا درک کردی
تو اون رو گاهی خدا می نامی گاهی جزئی از خودت و گاهی تمام هستی.
در هر صورت روح تو واقعا وجود دارد یا فکر می کنی که هست یا توهم و خیالات اون رو به وجود می آورند؟
اون تو رو انتخاب می کنه یا تو اونو؟اون تو رو سرکوب می کنه یا تو اون رو؟؟!اون تو را به وجود می آورد یا تو اون رو کدام به کدام یک نیازمندید؟
آیا چیز دیگری هم داری که بهش ببالی؟؟چه چیز واقعا تو را انسان می کند؟

P align=center>