حجاب و عفاف

شاید شما هم بدونید که چند وقته همایش ها و سمینارها و نمایشگاه ها .... در مورد حجاب افزایش چشم گیری داشته و من هم توفیق حاصل شد در یکی از این جمع ها باشم حرفهای و سوژه های جالبی در این مراسمات دیده میشه مثل تصویر پایین : 

آخر شان و منزلت برای انسانها

تصویر بالا رو یکی از وبلاگها گذاشته بود و نوشته بود:

به نظر شما بهتر از این میشه به انسان و انسانیت گند زد؟!؟

این گونه عمل ها و عکس العملها آدم و یاد سالهای بعد انقلاب می اندازه حجابی که قرار بود آزاد باشه اجباری شد خانومها اعتراض کردند بعد سرکوب شدند بعد حرفهای آیت الله طباطبائی و واکنش ها به آن بعد برنامه ها و به اصطلاح فرهنگ سازی ها برای پیاده کردن زورو جبر و ...شروع شد 

قبل و بعد از انقلاب

هی شعار می ساختند هی می خواستن کار فرهنگی بکنند ولی هی گند میزدند!!! 

در و دیوارهای شهرها پر میشد از شعارهایی در مورد حجاب و عفاف ...... اوایل اونایی که کار فرهنگی می کردند خیلی جولان می دادند و از هر نوع ابزاری برای به کرسی نشاندن حرفشون استفاده می کردند ولی بعدها یواش یواش خانومها به زبون اومدند و نسبت به این شعار ها واکنش نشان دادند .

یکی از شعارهایی که خانومها بهش بیشتر حساس شده بودند و اعتراض کردند شعاری بود که خانومها رو مروارید و حجاب رو صدف توصیف می کرد و خانومها می گفتند که ما هم آدمیم وسایل تزئینی نیستیم که به مروارید تشبیه شیم... بعد از کلی کش و قوس کم کم این شعار از درو دیوار پاک شد ولی از ذهن ها و تفکرات پاک نشد!

این شعار بالایی کم کم داره باب میشه و امثال تصاویر بالا و تشبیه هات دیگر در و دیوار شهرها رو دوباره می خواد پر کنه و خانومها کم کم دارن تبدیل میشن به گلابی و شکلات و خروس قندی و ... و آقایون هم میشن پشه و مگس و کرم! 

 

بابا برج خلاقیت شما نمی تونی بهتر از این توصیف کنی خودتو نترکون بیشین خونت . مجبوری برای پایین آوردن شان و منزلت خودت و دیگران این همه جلز و ولز کنی؟؟؟؟!؟؟!!؟

حالا یه چیزی که زیاد تو چشم بود و کلا به نظر من تابلو شده بود توجیه این عزیزان بود که جدیدا توی همه ی موارد اعم از اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و ... باب شده اونم اینکه برای توجیه خودشون  از دنیا و بلاخص آمریکا و غرب مایه میزارن! مثلا می گفتن شما فکر می کنی توی آمریکا حجاب نیست؟فکر می کنید دولت امریکا ظوابطی برای پوشش ندارد(توی پوشش مردم دخالت نمی کند؟)؟ بعد از دخالت نهادهای آمریکایی و غربی در پوشش مردم بر پرده می داشت! خب بزارین چند مورد از دخالتهای این بروشر ها رو براتون بزارم:

1- در دانشگاه ایالتی لویزیانا آمریکا آرایش و مدل موی افراطی مجاز نیست

2- در دانشگاه ایالتی جنوب غربی میسوری آمریکا آرایش نامناسب مو غیر قابل قبول است

3- در دانشگاه ایالتی فلوریدا برای دانشجویان فاقد پوشش مناسب نمره صفر لحاظ می شود!!!!!!!!

4-دانشگاه لانگ وود آمریکا هرگونه لباس بدن نما لی و کفش های صندل ممنوع است

5-در دانشگاه بریگهام آیداهو لباس چسبان و آرایش عجیب و غریب ممنوع است

.....

کلا همش تو همین مایه هاست

من واقعا بعد از دیدن این موارد تکون خوردم و گفتم ایول حکومت آزاد خودمون و رفتم تا از عدم دخالت و به منظور آگاهی از مقررات و ظوابطی که در مورد حجاب برای حفظ خودمان از منکرات و غیره در مملکت عزیزمان وضع شده  نیم نگاهی بندازم

مواد 638 قانون مجات اسلامی:

ماده 638 - هرکس علنا" در انظار واماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تادوماه یا (74) ضربه شلاق محکوم میگردد و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نمی باشد ولی عفت عمومی را جریحه دار نماید فقط به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (74) ضربه شلاق محکوم خواهد شد .  

تبصره - زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر وانظار عمومی ظاهر شوند به حبس از ده روز تا دو ماه  ویا از پنجاه هزار تا پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم خواهند شد .

کلا ما تو قانون چیزی به نام بد حجابی نداریم  ولی برای تشریح عبارت" بدون حجاب شرعی" و همچنین" جریحه دار شدن عفت عمومی" در تفاسیر از این کلمه استفاده میشه و درسترش اینه که حتی برهنه بودن یک تار مو یا تمام موها یا برهنه بودن یک سانت از مچ پا یا تمام پا نداشتن حجاب شرعی محسوب میشه و در برابر قانون هردو اینا یکی هستش

برای روشن شدن دو عبارت "بدون حجاب شرعی" و "جریحه دار شدن عفت عمومی"  و نحوه تفسیر واجرای قانون فوق در مملکت آزادمون موارد زیر بیشتر کمک می کند:

استفاده از شلوارهای کوتاه و یا شلوارک به نحوی که پاهای برهنه نمایان شود

استفاده از بلوز و دامن و لباس نازک بدن نما

استفاده از شال باریک و نازک به جای روسری و مقنعه یا استفاده از روسری کوچک  و نمایان شدن موها

استفاده بی رویه و غلیظ از لوازم آرایشی و هرگونه اعمالی که موجب جریحه دار شدن عفت عمومی شود

استفاده از مانتوی کوتاه تنگ و نازک و چاکدار و نیمه آستین

استفاده از بلوز و شلوار (بدون مانتو)

بوسیدن و بغل کردن همدیگه (منظور دو جنس مخالف)

حضور به صورت بی حجاب(بدون روسری یا نمایان شدن قسمتی از بدن) در داخل خودرو و یا کوچه

استفاده از کت و شلوار یا کت و دامن

....

فکر کنم دیگه گرفتین منظور از اون دو عبارت چیه

کلا اگه بخوایم مقایسه کنیم نهادهای غربی (مخصوصا دانشگاها) اینقدر مجازاتهای سنگینی وضع کردن که دور از انسانیت و شان و منزلت انسانهاست وما باید کلا محکوم کنیم اگه هم نه! دهنمون رو در برابر حکومت انسان دوست و اسلامی و اخلاق مدارو ....که  فقط حبس و جریمه و شلاق رو برای مجازات تعیین کردن ببندیم !  

  

اضافه نوشت :چون دوستان هی می گفتن تصویر بزار اینبار سعی کردم تصویر زیاد بزارم  درادامه مطلب هم چندتا تصویر اضافه کردم  

توضیح نوشت:من یه مدت با نتم مشکل پیدا کرده بودم و نمی تونستم به وبلاگها زیاد سر بزنم خدا خواست و ماه دی( و اکانت من) تموم شد و ما رفتیم یه اکانت اینترنت دیگه گرفتیم امیدوارم این یکی مشکلی ایجاد نکنه 

 

 

P align=center>